Розважальна програма

Розважальна програма

Facebook

Блоги ветеринарии

WSAVA CE 2010

WSAVA CE

викачати повну версію лекції Аманди Боук

Визначення черговості надання медичної допомоги та облаштування палати швидкої допомоги у вашій клініці / практиці

Ефективність дій у надзвичайній обстановці з благополучним результатом для пацієнтів безпосередньо залежить від якості взаємодії персоналу і налагодженості командної роботи всіх, включаючи ветеринарів, медсестер і некваліфіковані кадри, і від наявності добре обладнаного місця в клініці / приватній практиці, де пацієнта можна оглянути і стабілізувати. Підготовленість такого роду надзвичайно важлива для досягнення позитивних результатів у критичних випадках.

Ветеринарна швидка допомога необхідна при широкому спектрі клінічних проблем — від тих, що безпосередньо загрожують життю пацієнта до дрібних травм та недуг. Встановлення черговості медичної допомоги — це процес оперативної класифікації та розподілу пацієнтів на основі їх стану, що дозволяє визначити пацієнтів, які вимагають негайної допомоги, і що гарантує, що допомога в першу чергу буде надана тим, хто найбільше її потребує.

На випадок надзвичайних ситуацій і ветеринари, і медсестри повинні бути навчені вмінню визначити, яким пацієнтам потрібна допомога в першу чергу, і працювати як одна команда так, щоб зосередити свою увагу на таких пацієнтах. Ухвалення рішення про черговість надання допомоги пацієнтові повинно ґрунтуватися на аналізі інформації, почерпнутої з історії хвороби пацієнта і попереднього клінічного огляду, і особливо оцінки їх основних систем організму.

Екстрені випадки, при яких серйозно пошкоджені основні системи життєдіяльності організму, несуть серйозну загрозу для життя пацієнта. Список екстрених ситуацій великий і включає в себе дрібні пошкодження (поранення), блювоту середньої тяжкості або діарею, полідипсію, погане самопочуття, ураження шкіри, кульгавість при навантаженні. Тварини з подібними проблемами зазвичай приймаються як пацієнти швидкої допомоги, але їх повний огляд та лікування слід все ж проводити після того, як буде надана необхідна допомога тим пацієнтам, чиєму життю загрожує безпосередня небезпека.

Первинний огляд і оцінка роботи основних систем життєдіяльності

У першу чергу при первинному огляді слід встановити зупинку дихання або серця , що вже трапилася або ж неминучу. Для цього слід виконати послідовність дій, яка легко запам’ятовується:

 • Дихальні шляхи
  - чи нормальна прохідність дихальних шляхів у пацієнта?
 • Дихання
      - чи правильно дихає пацієнт?
          - агонізуюче хапання повітря ротом — це неправильне дихання!
 • Циркуляція крові
      - чи не порушена циркуляція крові у пацієнта?
 • Пальпують пульс. Якщо це можливо, значить, серце працює, принаймні, досить ефективно, щоб виробляти пульс.
 • Якщо пульс не відчувається, послухайте серце на предмет серцевих шумів і пальпуйте грудну стінку на предмет верхівкових поштовхів в районі сонячного сплетіння. Якщо пацієнт лежить на боці, серце звучить голосніше на стороні, на якій лежать. Пальповані верхівкові поштовхи означають, що серце скорочується, хоча і дуже слабко.

Якщо відповідь на будь-яке з вищевикладених питань негативна, слід негайно викликати допомогу і проводити реанімацію. Процедура проведення реанімації розкрита далі.

Ступінь знаходження у свідомості також має значення (тваринам, які перебувають у свідомості, реанімація не потрібна, принаймні, поки що). Також слід зазначити інші пошкодження, що безпосередньо загрожують життю:

 • Сильна кровотеча
      - слід провести пряме здавлювання (не використовувати джгут)
 • Ймовірне пошкодження хребта
      - пацієнта слід рухати лише в разі крайньої необхідності поки проводиться обстеження основних систем життєдіяльності, встановлюється серйозність ушкодження.

Первинний огляд повинен займати не більше 60 секунд. Дуже небагато пацієнтів ветеринарії надходять в настільки важкому стані, для більшості доцільно переходити відразу до наступної стадії огляду — оцінки роботи основних систем життєдіяльності.

Де ми знаходимося:

loading map...
Click item below to move to