Реєстрація на Конгрес USAVA

Реєстрація на Конгрес USAVA

Розважальна програма

Розважальна програма

Facebook

Блоги ветеринарии

Президент Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин

 

Президент Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин

Ушаков Владлен Михайлович

Освіта – Одеський сільськогосподарський інститут (1994 р.), Академія управління персоналом при Президентові України (2002 р.).

Вчений ступінь – кандидат ветеринарних наук, магістр державного управління.

Ушаков В. М. є автором більше 25 науково-публіцистичних статей, співавтором одного патенту, автором багатьох лекцій та презентацій з питань менеджменту, епізоотології ветеринарної медицини дрібних і сільськогосподарських тварин. Веде активну лекційну роботу для популяризації нових досягнень всесвітньої і європейської ветеринарних спільнот серед українських колег. Є одним із засновників Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин. Багаторазово виступав з доповідями на спеціалізованих ветеринарних конференціях, в тому числі і міжнародних. Практикуючий лікар ветеринарної медицини. З 2002 року — постійний учасник всесвітніх і європейських конгресів з проблем ветеринарії дрібних домашніх тварин.

Основна мета Асоціації — підвищення професійного рівня ветеринарних лікарів, захист корпоративних інтересів та сприяння у вирішенні корпоративних питань ветеринарних клінік, практикуючих ветеринарних лікарів та державної ветеринарії. Найбільший захід у рамках підвищення кваліфікації ветеринарних лікарів — USAVA Конгрес, який проходить щорічно і збирає делегатів з усієї України, а також з-за кордону. Щорічно Асоціація проводить близько 10 регіональних семінарів по всій Україні.

Також члени Асоціації беруть участь у програмі післядипломної ветеринарної освіти по Східній Європі під егідою Всесвітньої асоціації ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин (WSAVA CE). У рамках цієї програми щорічно проходить один семінар у Києві. Доповідачами на цих заходах виступають відомі світові фахівці, найбільші професіонали в своїй галузі, доповідачі WSAVA.

Асоціацією проводиться величезна робота з пропаганди професії ветеринарного лікаря. Наші лікарі публікуються в періодичних виданнях, виступають по радіо і на телебаченні. За роки роботи Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин разом з розвитком ветеринарної медицини в нашій країні змінювалися, еволюціонували і наші навчальні заходи. На сьогоднішній день із загальноосвітніх заходів утворилася Єдина Вища Школа USAVA.

Очевидно, що одне із завдань Асоціації — сформулювати діагностичні та лікувальні підходи для лікування хвороб, з якими стикаються лікарі в своїй практиці. Активісти Асоціації провели велику роботу з підготовки Інституту USAVA.

Ми не залишили без уваги жодну конференцію, що пройшла цього року в світі, жодну публікацію у світових спеціалізованих журналах, присвячених проблемам дрібних домашніх тварин. Отримана інформація була ретельно проаналізована і зіставлено з результатами нашої власної роботи. Все це лягло в основу доповідей, які будуть представлені в Інституті USAVA.

Ми впевнені, що в рамках роботи Інституту USAVA будуть спільно сформовані рекомендації з лікування пацієнтів з різними патологіями, які в 2013–2015 роках будуть висвітлені у спеціалізованих виданнях.

З року в рік проходить USAVA Конгрес. Його відвідують сотні українських лікарів ветеринарної медицини, кращі вітчизняні та світові фахівці читають свої доповіді та проводять майстер-класи. Все це організовує Українська Асоціація ветеринарних лікарів медицини дрібних тварин, яка вже більше дванадцяти років фактично займається післядипломною освітою у ветеринарній медицині.

Тема ветеринарної медицини не так часто з’являється в ЗМІ, а якщо і з’являється, то тільки в зв’язку з якимись надзвичайними ситуаціями — кетамін та інші. Тим часом ветеринарне благополуччя в тій чи іншій країні — невід’ємний елемент нормального розвитку суспільства в цілому.

Ветеринарна освіта — це міф чи реальність? Якість ветеринарної освіти не відповідає нинішнім ветеринарним вимогам. Це пов’язано не тільки з первинною, але і з післядипломною освітою. Все проходить формально. У вузів немає практичних баз для навчання студентів, обладнання 80-х років, книги 70-х років. Студенти просто ходять до ВНЗ і думають, що вони навчаються, а викладачі думають, що їх навчають. Виникає кругова порука, і ми отримуємо неякісного фахівця у всіх галузях ветеринарної медицини. Як змінити це ставлення до освіти? Один з варіантів — вчити фахівців за кордоном. Другий варіант — зменшити кількість ветеринарних вузів і завдяки цьому поліпшити їх базу, залишити професійний викладацький склад, збільшити зарплату викладачам, випускати кваліфікованих фахівців.

Висловлюючи думку ветеринарної спільноти, скажу: рівень підготовки випускників недостатній, і вони не готові до самостійної роботи — ні в галузі сільськогосподарської ветеринарії, ні у звичайній приватній практиці ветеринарії дрібних домашніх тварин.

Конкурс на ветеринарні факультети сильно впав — 1,0-1,1 особи на місце. У деякі вузи беруть майже всіх, хто подав документи.

Ветеринарній громадськості і державі слід усвідомити небезпеку неякісної підготовки ветеринарних фахівців. Неграмотний фахівець не здатний захистити державу від занесення інфекцій з-за кордону, не може якісно провести ветеринарно-санітарну експертизу. І треба розуміти, що це — загроза не тільки для тварин, але і для населення країни. Оскільки ветеринарний контроль — частина системи продовольчої безпеки країни.

У чому причини занепаду нашої ветеринарної освіти?

  1. Розпорошення коштів на 11 вузів нашої країни.
  2. Немає мінімальної бази для навчання студентів.
  3. Якість викладацького складу вузів залишає бажати кращого.
  4. Фінансування вузів дуже низьке.

Приміром, у нас сьогодні практично не залишилося фахівців з лікування коней, великої рогатої худоби, птиці, риби, втрачена школа хірургів. Для складних операцій доводиться запрошувати фахівців з-за кордону. Немає анестезіології — предмета такого немає. Як, втім, немає і хороших анестетиків (не тільки для коней, для будь-яких видів тварин — диких, свійських, сільськогосподарських). Інгаляційний наркоз? Для великих тварин навіть обладнання такого немає —в жодному вузі. Немає ультразвукової апаратури, цифрових рентген-обладнання, не кажучи про КТ, МРТ дослідження, нормальних електрокардіографів для спортивних коней і бігових доріжок, де визначають навантаження.

За останні 12 років українські вчені не представили жодної доповіді на Всесвітній ветеринарний конгрес з хвороб дрібних тварин. Ми не можемо нікого послати навчатися в іншу країну, бо люди не знають іноземних мов. Української асоціації лікарів ветеринарної медицини дрібних тварин спільно з Державною ветеринарною та фітосанітарною службою України, навчальними ветеринарними установами необхідно провести круглий стіл з даного питання. Головне — приєднати Асоціацію до післядипломної освіти на юридичному рівні, зараховувати години участі в конгресі як післядипломну освіту, у зв’язку з тим що до нас на заходи приїжджають світові лектори у вузькій спеціалізації ветеринарної медицини.

Авторизація

Хто на сайті

На сайті 180 гостей та відсутні користувачі

Де ми знаходимося:

loading map...
Click item below to move to